Transparent logo

PIESLĒGTIES
Autorizācijas teksts
×

Masāža kā terapijas metode

Cilvēku mēdz piemeklēt visdažādākās saslimšanas, līdz ar to arī ārstēšanas metodes izvēle ir atkarīga no pašas slimības. Runājot par ārstēšanu, kā pirmo veselības atgūšanas iespēju daudzi no mums iedomājas kādu medikamentu lietošanu, bet tas nebūt nav vienīgais veids (un dažkārt arī ne pats piemērotākais), kā uzlabot savu pašsajūtu un atgūt veselību.

Masāžu kā ārstēšanas metodi visbiežāk izmanto kā papildus terapiju pie dažādām muskuļu-skeleta slimībām. Masāžas veikšanas tehnika mēdz būt ļoti atšķirīga, tā var būt gan stimulējoša, gan nomierinoša. Atslābinošā un nomierinošā masāža var būt ne tikai ar ārstniecisku mērķi, bet tā arī sniedz cilvēkam iespēju atbrīvoties un atjaunot spēka un enerģijas rezerves, tādējādi palielinās darbaspējas un dzīves kvalitāte.

Ja cilvēks ir satraukts vai uzbudināts, tad viņa muskuļi ir saspringuši, taču ar masāžas palīdzību iespējams muskuļus atbrīvot, līdz ar to pakāpeniski atslābs viss ķermenis, un arī prāts kļūs mierīgāks. Tieši muskuļu sasprindzinājumu mazinošās iedarbības dēļ masāža ir ļoti noderīga pie muskuļu krampjiem, sastiepumiem un cita veida sporta traumām, tomēr pirms masāžas veikšanas par savu kaiti ir jāizstāsta masierim, lai masāža labvēlīgi ietekmētu jūsu konkrēto kaiti, un organismam netiktu nodarīts kāds nevēlams ļaunums. Arī pie dažādām hroniskām slimībām, kurām raksturīgas muskuļu spazmas, efektīvi var izmantot masāžu, lai kaut uz brīdi atbrīvotu saspringušos muskuļus.

Masāža, jā tā tiek veikta pareizi, ir ļoti patīkama procedūra, tās laikā ķermenis saņem pat zināmu baudu, organismā atbrīvojas endorfīni, kas rada garīgu pacēlumu un samazina depresīvās, nomācošās sajūtas, līdz ar to masāžu kā ārstēšanas metodi var izmantot arī dažādu psiholoģisko traucējumu gadījumā(veģetatīvā distonija, depresija, trauksme).

Pirms nolemjat uzsākt masāžas kursu, izvēlieties speciālistu, kuram jūs uzticēsiet savu ķermeni, jo masāžas pamatus var apgūt praktiski ikviens cilvēks, tomēr labāku rezultātu noteikti var sasniegt speciālists ar medicīnisku izglītību, kurš veic ne tikai vienkārši mehāniskas kustības, bet kuram ir izpratne par cilvēka ķermeni un tajā notiekošajiem procesiem.

Kvalificēts masieris pirms masāžas uzsākšanas izvērtēs jūsu veselības stāvokli vai arī vadīsies pēc cita speciālista, kurš ieteicis jums iziet masāžas kursu, sniegtajiem atzinumiem, kā arī ieteiks, cik ilgi vajadzētu veikt masāžas procedūras, kādas vēl papildus darbības, fiziskos vingrinājumus varat veikt paši, lai uzlabotu savu veselību.

Pareizi veikta ārstnieciskā masāža ir viens no iedarbīgākajiem ārstēšanas veidiem, kas palīdz sasniegt labu pašsajūtu un veselību drošā un nekaitīgā veidā.

© 2017 Masieru asociācija